شربت خوری زنبور عسل

وسایل مورد استفاده برای تغذیه شربت یا شکر به کندوها بسیار متنوع هستند.این ظروف از جنس های مختلفی ساخته می شوند.طرح ها و انواع زیادی از ظروف تغذیه زنبور عسل وجود دارد که در ادامه چند ظرف که کاربرد وسیعتری دارد توضیح داده می شود.

شربت خوری زنبور عسل قابی شربت خوری قابی زنبور عسل :

 این ظروف همانطور که از اسم آنها معلوم است ظروفی هستند که طوری طراحی شده اند که به اندازه یک یا دو قاب کندو فضا اشغال می کنند و معمولا چسبیده به دیواره کندو قرار داده می شوند.یکی از معایب این ظروف این است که زنبوران در داخل آن غرق می شوند.برای جلوگیری از این اتفاق باید داخل آنها تکه های چوب یا توری های فلزی و پلاستیکی بعنوان تکیه گاه قرار داد.در انواع جدید این نوع شربت خوری ها دیواره ها آجدار شده اند تا زنبوران غرق نشوند ، ولی در حالت کلی برای تغذیه مقدار زیادی شربت به زنبوران در مدت زمان کم مناسب است. از این ظروف برای تغذیه شکر خشک هم می توان استفاده نمود.برای کندوهای که زیاد مورد بازدید قرار می گیرند ، این ظروف مناسب است.
یکی دیگر از معایب این نوع ظروف این است که برای تغذیه تحریکی چندان مناسب نیستند ؛ به منظور تغذیه تحریکی بهتر است روزانه مقدار کمی ، در حد یک لیوان شربت در هر کندو ریخته شود که این روش متضمن کار زیاد بوده و باعث مضطرب شدن زنبورها می شود. همچنین این نوع ظروف جای یک یا دو قاب را در کندو می گیرند که این مسئله نیز جزء معایب آن محسوب می شود.
از مزایای مهم این نوع ظروف این است که این ظروف  قابل جابجایی در داخل کندو بوده و می توان در نزدیک ترین محل پرورش لارو قرار داد که در نتیجه شربت گرمای خود را حفظ می کند و به دلیل نزدیکی به محل لارو به راحتی مصرف می شود.

شربت خوری زنبور عسل بشقابی

 شربت خوری بشقابی زنبور عسل :

 دومین نوع متداول ظروف تغذیه  در ایران می باشند. این ظروف به شکل بشقاب ها اکثرا ساخته شده از جنس پلاستیک و در اندازه های مختلف حداکثر حدود فضای زیر درب کندو می باشند. برای مواقعی که نیاز به بازدید مداوم کندو دارد (زمان پرورش ملکه) استفاده از آنها به خاطر نیاز به جابجایی مشکل ساز می باشد.

شربت خوری های بطری زنبور عسل:

بعضی جاها این نوع شربت خوری بردمن نیز خوانده می شود.معمولا از بطری نوشابه و آب معدنی یا شیشه مربا  برای این نوع شربت خوری ها استفاده می شود و در ایران کمتر متداول است.در قسمتهای مختلف داخلی یا خارجی کندو می توان قرار داد. شربت در آنها پر شده و درب آنها از چندین محل سوراخ می شود. اگر قصد تغذیه تحریکی دارید باید تعداد سوراخهای

شربت خوری زنبور عسل بردمنکمی در درب ایجاد کرد.از معایب این نوع شربت خوری این است که به دلیل طولانی بودن زمان مصرف شربت ممکن است شربت تخمیر شود. برای اجتناب از این کار پس از هر بار استفاده باید آنها را با دقت شست در غیر این صورت سرعت تخمیر شربت بالا می رود و شربت تخمیر شده برای زنبوران مرگبار است.

شربت خوری کیسه پلاستیکی زنبور عسل:

برای دادن مقدار کمی شربت در شرایط اضطراری مثل اواخر زمستان که امکان دادن شربت با استفاده از دیگر روشها وجود ندارد ، می توان از کیسه های کوچک پلاستیکی را پر از شربت نموده و در بالای قاب های کندو قرار داد.برای استفاده زنبوران از شربت باید چند سوراخ بسیار ریز در قسمت زیرین کیسه ایجاد کرد. اگر جنس پلاستیک از نوع کیسه فریزر باشد زنبوران موقع مصرف شربت ، کیسه را جویده و شربت را بیرون می ریزند.

شربت دادن با کیسه پلاستیکی زنبور عسل     مطالب مرتبط:

تغذیه زنبور عسل با شکر

    تغذیه زنبور عسل 

    اسهال خونی زنبور عسل

    درمان لوک اروپائی

تلگرام زنبور عسل