بره موم و پوست صورت بره موم و پوست:

 علت درصد بالای بیماری های پوستی افزایش عوامل تاثیرگذار آن نظیر وجود سطح بالای استرس ، نسبت یکنواخت زندگی ، آلودگی محیط ، عادات بد زندگی و همچنین توارث های بد و ناخواسته در زندگی مدرن امروز است.ما اعتقاد داریم زنبور درمانی ابزار مهمی برای جلوگیری کامل از بروز بیماری های پوستی است.تولیدات زنبور به طبیعی و ایمن بودن ، اثرات جانبی بسیار کم ، قابلیت سازگاری با دیگر داروها و عدم ایجاد وابستگی یا اعتیاد مشهور هستند.فراورده های زنبور عسل به شکل خوراکی یا موضعی و در کنار داروهای متداول استعمال می شوند مانند بره موم ، گرده ی گل ،زهر زنبور عسل ، عسل ، ژل رویال ، عصاره لارو پروانه موم خوار و کیتوزان.

بره موم و ترمیم پوست :

در طب معاصر از بره موم و دیگر فراورده های زنبور عسل به عنوان ماده موثر برای درمان تعدادی از بیماری های پوستی استفاده می شود.اثرات فیزیولوژیک بره موم و اجزای آن چند منظوره هستند. این ماده دارای اثرات ضد میکروبی ، بی حس کنندگی و ضد باکتریایی است.همچنین می تواند باعث تحریک ترمیم یاخته ای گردد و از بروز یک نوع بیماری انگلی به نام پلاسموریا جلوگیری کند.بنابراین بره موم دارای اثر درمانی برای معالجه سوختگی و جلوگیری از تشکیل کلوئید می باشد.

باندهای ساخته شده از یک یا دو لایه گاز خیسانده شده در عصاره ی آبی ۵ درصد بره موم و یا امولسیون بره موم – سنجد تلخ برای سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد.سپس از هر گونه بنیان بره موم و بانداژهای پماد ۱۵ درصد بره موم برای ترمیم پوست استفاده می گردد.پماد ان با چربی از روغن گیاهی یا چربی حیوانی تهیه می شود.

بره موم و درمان زخم های پوستی :

بره موم همچنین می تواند برای زخم های تازه عفونی شده و زخم های بعد از جراحی یا زخم هایی که طی مدتی طولانی درمان نیافته است ، استفاده شود. ما استفاده از بره موم را به اشکال زیر توصیه می کنیم:

طریقه مصرف بره موم برای درمان زخم:

پماد ۱۵ درصد بره موم ، بره موم ۵ درصد با بنیان آبی و امولسیون بره موم . امولسیون بره موم روزانه دوبار همراه با باند ضد میکروب روی سوختگی ها قرار داده می شود.تکرار پانسمان با بره موم نسبت به سایر باندهای معمول با درد و زخم کمتری همراه است.عمل تمیز کردن زخم ها و سطوح سوختگی ها خیلی سریعتر انجام می گیرد.

کاربرد دیگر بره موم استفاده از آن در زخم های اندام های تحتانی به علت سوء تغذیه در کودکانی است که در نواحی گرمسیری زندگی می کنند.برای درمان این حالات استفاده از اسپری آبی ۵ درصد بره موم ، بانداژ کردن با عصاره بره موم و پمادهای حاوی عصاره ۱۰ تا ۳۰ درصد آن توصیه می شود. برای درمان ترک پوست در نقاط مختلف پماد ۱۰ درصد بره موم و شیاف آن توصیه می شود. جهت خرید عصاره بره موم خالص با ما تماس بگیرید.