خواص عسل و عسل درمانی

خواص عسل و عسل درمانی

از هر علمی بهترینش را فرا گیرید، همانا زنبور عسل از هر گلی زیبا ترینش را بر می گزیند. از او دو گوهر گرانقدر تولید می شود” در یکی از آن دو (عسل) شفای درد مردم ودر دیگری نور و روشنایی (موم) است.

حضرت علی( علیه السلام)

خواص عسل در درمان بیماری های عصبی  :

پروفسور بوگولپوف و کیسوا بیمار مبتلا به داء الرقص (انقباض تشنج آور ماهیچه ها) را با مصرف عسل تحت معالجه قرار دادند و بعد از ۳ هفته در مان (بدون استفاده از تجویز داروهای دیگر ) نتایج به دست آمده بسیار خوب بود. خواب بیماران طبیعی شد. دیگر سردردی وجود نداشت. حالت ناتوانی و عصبی در بیماران کاهش یافت و بیماران نیروگرفتند.

خواص درمانی عسل در سخنان امام رضا (ع) :

امام رضا علیه السلام در بیانی دیگر عسل را شفای دردها و بیماریها دانسته اند. از امام الرضا (علیه السلام) از پدرانش از پیامبر (صلی الله علیه واله) نقل شد که فرمود: اگر در چیزی شفا باشد در حجامت و نوشیدن عسل است.

امام رضا علیه السلام در جایی دیگر عسل را راه درمان و پیشگیری از سرماخوردگی معرفی کرده اند. آن حضرت می فرماید: هر که می خواهد در همه ی زمستان از سرماخوردگی دور بماند ، هر روز ، سه لقمه شهد (عسل) بخورد.

در حدیثی دیگر به نقل ار امام کاظم علیه السلام درباره خواص درمانی عسل فرمودند: در عسل ، درمان هر دردی است ، هر کس ناشتا یک انگشت از آن را بلیسد ، این عسل بلغم را پایان می دهد ، صفرا را فرو می نشاند ، تلخه ی سیاه ( زرداب) را مانع می شود ، ذهن را صفا می بخشد و اگر که همراه با کندر خورده شود ، حافظه را نکو می سازد.امام رضا علیه السلام در روایتی دیگر عسل را مایه تقویت حافظه برشمرده اند.

خواص عسل و درمان عفونت واژن :

مقداری عسل طبیعی را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ناحیه واژن خود بمالید تا علایم بیماری تسکین یابد. سپس عسل را پاک کنید و واژن را به خوبی بشویید. در واقع عسل طبیعی برای زخم و عفونت های رح زنان مفید است.

درمان جوش صورت با عسل :

عسل می تواند یک درمان موثر برای پوست صورت باشد چرا که منفذهای پوست را تمیز می کند و میکروب ها را از بین می برد. و به خاطر خاصیت رطوبت دوستی عسل باعث شادابی و طراوت پوست شما می شود. یک لایه نازک از عسل را بر روی پوست خود بمالید. و بعد از حدود بیست دقیقه که عسل خشک شد صورت خود را بشویید.

درمان شقاق با عسل طبیعی :

برای درمان شقاق می‌توان عسل را به موضع مالیده و به صورت آرام ماساژ داد.

نکته: فقط و فقط از عسل طبیعی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

تلگرام زنبور عسل

فروش عسل طبیعی

تشخیص عسل طبیعی

عسل و دندان

درمان آفت دهان با عسل

فروشگاه اینترنتی فروش عسل طبیعی و خالص

خواص موم عسل