ژل رویال

زنبور در حال ترشح ژل رویال

ژل رویال تراوشی است که از غدد زنبوران کارگر جوان تولید می گردد. ژل رویال یکی از منحصر به فردترین فرآورده هایی است که به وسیله زنبور عسل تهیه می گردد به همین علت است که در خاور و باختر ژله سلطنتی نامیده می شود.

خرید ژل رویال :

در هنگام خرید ژل رویال حتما به اصل بودن آن دقت فرمایید ، حتما از فروشندگان معتبر و حتی الامکان مستقیما از زنبورداران تولید کننده ژل رویال خرید کنید. متاسفانه بازار پر از ژل رویال های چینی بی کیفیت شده که گاها مخلوط با لارو زنبور نر است که تشخیص آن برای افراد عادی غیر ممکن است. همچنین شرایط نگهداری ژل رویال خیلی مهم است و از خرید ژل رویال های که در فریزر نگهداری نشده خودداری کنید. ژل برای حفظ خواص ژل رویال باید آن را در فریزر و دور از تابش نور مستقیم خورشید(در ظرف های تیره رنگ) نگهداری کرد. همچنین از خرید ژل رویال مخلوط با عسل خودداری کنید و جهت مصرف روزانه خودتان مخلوط را تهیه و مصرف نمایید. (۳ گرم ژل رویال در ۱۲۵ گرم عسل که حتما دریخچال نگهداری شود). همچنین بهترین زمان خرید ژل رویال فصل بهار می باشد.

ژل رویال و بیماری های قلب و عروق :
ژل رویال به علت داشتن ویژگی تنظیم سوخت و ساز پروتئین میزان چربی های خون به ویژه کلسترول را کاهش می دهد. همچنین ژل رویال خون رسانی به ماهیچه ی قلب را بهبود بخشیده و تاثیر سودمندی بر توان کار کردن دارد و خستگی پذیری و تحمل فعالیت جسمی را افزایش می دهد. ژل رویال باعث طبیعی کردن طیف چربی های خون می شود ، خطر ایجاد تصلب شرایین را کاهش می دهد و سرخ رگ ها را گشاد می کند. اثر ادرار آور دارد ،گردش خون مویرگی را بهبود می بخشد. ژل رویال اثر تنظیم کنندگی روی فشار خون سیستمیک سرخرگی دارد.

ژل رویال و ضعف عمومی بدن :
این ماده بعنوان ماده ی آنتی اکسیدان و سازش زای قوی عمل می کند و از این طریق انجام فعالیتهای کارآمد را تسهیل می کند ، خستگی پذیری را کاهش می دهد و تحمل به انجام فعالیت های فیزیکی را افزایش می دهد. ژل رویال برای برطرف کردن ضعف عمومی بدن آثار مثبت پدید می آورد.

ژل رویال و بیماری واریس :
واریس نوعی بیماری است که بعلت گشاد شدن سیاهرگ های سطحی و عمقی ایجاد و موجب انباشتگی خون ، تورم و درد می شود. خواص ژل رویال آنتی اکسیدانی ، سازش دهندگی ، ضد تورمی و خاصیت ترمیمی بسیار توانمند است.

ژل رویال و درمان بیماری های جنسی مردان :

همانند بره موم ژل رویال خواص ضد باکتری و ضد التهابی پدید می آورد. سبب تحریک سیستم ایمنی می شود و ویژگی های ضد تورم دارد. همچنین می تواند توان جنسی مرد را تحریک و فعالیت غدد جنسی را افزایش داده و باعث افزایش تولید هورمون شود. ژل رویال بخاطر ویژگی های که دارند می توان برای درمان هرگونه ناتوانی جنسی بکار برد.

 ژل رویال و بیماری های ریه :
ژل رویال ضد مسمومیت و تحریک کننده بافت ریوی شناخته شده است. ژل رویال باید به شکل خوراکی و مخلوط با عسل مصرف کرد.

ژل رویال و لاغری :
ژل رویال بعلت دارا بودن آنابولیک می تواند به عادی شدن سوخت و ساز و افزایش وزن در بیماران لاغر کمک کند.

ژل رویال برای ناباروری و درمان نازایی :

تاثیر خواص ژل رویال بر روی دستگاه تولید مثل زنان مربوط به محتوای هورمون گونادوتروپیک آن است که می توان آن را برای درمان برخی از انواع نازایی زنان بکار برد. ژل رویال همراه با عسل و گرده گل تاثیر درمانی و ضد کم خونی موثری دارند.

ژل رویال و پوست :

استفاده از مواد محافظ و جوان ساز در کرم ها آن ها را با ارزش می سازد. خواص ژل رویال در این زمینه به طور حتم مقام اول را داراست.خواص ژل رویال اثر تحریکی و جوان سازی بر روی سلول های پوست دارد و آنها را تغذیه می کند.ژل رویال یکی از محتویات لوسیون ها ، کرم ها و ماسک هاست که اثرات ضد چروکیدگی و جوان سازی پوست را سبب می شود.

عوارض ژل رویال :

بعلت تاثیری که بر روی دستگاه عصبی دارد ممکن است مصرف ژل رویال باعث حالت سرخوشی و بی خوابی گردد. در  افراد با مزاج گرم ممکن است باعث ایجاد واکنش هایی مانند کهیر شود.

قیمت ژل رویال :

بین محصولات و فرآورده های زنبور عسل بعد از زهر ، ژل رویال گرانقیمت ترین محصول کندوی عسل است. که قیمت آن بیشتر بر حسب گرم بیان می شود. و قیمت هر گرم ژل رویال ایرانی(تولیدات داخل بهترین کیفیت را دارا می باشند) از ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان معامله می شود.

طریقه مصرف ژل رویال :

با توجه به خواص ژل رویال و هدف از مصرف آن ، بصورت های مختلفی مصرف می شود. در مواردی ژل رویال به تنهایی بصورت چند گرم در زیر زبان مصرف می شود و گاهی بصورت خوراکی مخلوط با عسل مصرف می شود و حتی گاهی در کوکان شیاف می شود. در درمان های پوستی بصورت ماسک و کرم به روی پوست مالیده می شود.و همچنین قرص ژل رویال نیز در کشورهای مختلف تولید و مصرف می شود.

ترکیبات ژل رویال :
ژل رویال حاوی آب ، چربی ها ، پروتئین ها ، کربوهیدرات ها ، مواد معدنی و ویتامین هاست. جدول ترکیبات ژل رویال به ازای درصد وزن خشک به جز رطوبت ترکیب چربی های موجود در ژل رویال منحصر به فرد است و مشابه ندارد.۸۰ تا ۹۰ درصد آن شاملاسیدهای چرب با زنجیره  ای کوتاه هیدروکسیل و دی کربو کسیلیک است.ژل رویال غنی از اسیدهای آمینه است. ژل رویال حاوی  مواد معدنی نظیر پتاسیم ، کلسیم ، سدیم ، آهن ، مس و دیگر مواد است.

سایر خواص درمانی ژل رویال :
ژل رویال قابلیت بازسازی سلولهای بدن را تا ۱۴۰۰ برابر افزایش می دهد.
ژل رویال بدلیل دارا بودن کولین باعث جلوگیری از آلزایمر میگردد.

ژل رویال شاخون

ژل رویال باعث افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن میشود. نتیجه این عمل مقاوم شدن بدن در برابر عوامل بیماری زا و برای   افراد کم حوصله، مفید خواهد بود.
از مهمترین خواص ژل رویال که میتوان به آن اشاره کرد خاصیت افزایش طول عمر میباشد و شاید یکی از دلایل بالا بودن میانگین عمر ژاپنی ها همین باشد (ژاپن بیشترین سرانه مصرف ژل رویال را دارد).

خاصیت ژل رویال:
ژل رویال ماده همگن با حالت خمیری مایع و غلیظ ، رنگ آن سفید یا قهوه ای مایل به خاکستری است و هنگامی که در زیر نور لامپ یا خورشید قرار گیرد از آن نور آبی فلورسنت ملایمی بازتاب می یابد.

نحوه نگهداری ژل رویال:
ژل رویال بخاطر دارا بودن آنزیم‌های خاص باید از  تماس با نور و اکسیژن هوا جلوگیری شود تا تجزیه و بی کیفیت نشود و حتما در یخچال یا فریزر نگهداری شود.

مطالب مرتبط:

ماسک عسل

تلگرام زنبور عسل

روش چینی تولید ژل رویال

برداشا ژل رویال بدون پیوند زدن

خواص عسل و سیاه دانه

خواص عسل

علت شکرک زدن عسل طبیعیفروشگاه اینترنتی فروش عسل طبیعی و خالص

خواص گرده گل