بره موم و درمان سرطان

بره موم اصل تشخیص کیفیت

مشخص شده که بره موم خواص ضد باکتری ، ضد التهابی ، ضد قارچی ، آنتی اکسیدانی ، و ضد ویروسی دارد که همگی در یک ماده گرد آمده اند و عملا هیچگونه عارضه جانبی شناخته شده ای ندارد.

آنتی اکسیدان ها ، موادی هستند که از تشکیل رادیکال های آزاد در سلول ها جلوگیری می‌کنند. آنتی اکسیدان‌ها نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارند. اسید کافئیک و آرتیپلین C موجود در بره موم اثر قوی آنتی اکسیدانی دارند. ترکیبات کافئیک اسید بره موم و استرهای آن و همچنین ترکیبات پلی فنولیک موجود در بره موم در درمان غده های سرطانی از جمله سرطان سینه و پروستات و سایر سرطان ها موثر است.

با این وجود درمان سرطان‌های پیشرفته فقط با استفاده از روش‌های طبیعی بسیار مشکل است. به سبب اینکه سرعت تکثیر سلول‌های سرطانی خیلی زیاد است، توقف رشد آنها توسط شیوه‌های طبیعی امکان پذیر نیست و در بیشتر موارد به درمان‌های رایج نیاز است تا تکثیر سلول‌های سرطانی کاهش پیدا کند.

مطالعات نشان داده است که استفاده از بره موم همراه با شیمی درمانی در مقایسه با شیمی درمانی به تنهایی اثرات همپوشانی و بهتری را دارا می باشد. بره موم در بیماران دچار سرطان پیشرفته که تحت شیمی درمانی یا پرتو درمانی قرار می‌گیرند کارآیی درمان را افزایش و باعث کم شدن عوارض منفی می‌گردد.

دوزهای بالای بره موم به میزان ۱۰ گرم یا بیشتر در روز ممکن است در بیماران دچار سرطان پیشرفته موثرتر باشد. همچنین طبق تحقیقات جدید تاثیرات مثبت بره موم بر ناباروری و نازایی خانم ها نیز به اثبات رسیده است.

مطالب مرتبط:

بره موم چیست؟

تلگرام زنبور عسل

بره موم و بیماری های پوستی

روش تهیه عصاره بره موم

بررسی کیفیت بره موم

تغذیه زنبور عسل با بره موم