قفس ملکه زنبور عسل

غذای داخل قفس ملکه زنبور عسل

مشکل اساسی در تولید تجاری ملکه درست کردن غذایی است که وقتی در قفس ملکه قرار می گیرد از نظر نگهداری مشکلاتی را بوجود نیاورد.اصولا بهترین غذا عسل طبیعی است که قبلا آزمایش و متروک شده است.زیرا تراوش می کند و زنبور ها را آغشته و باعث از بین رفتن زنبورها و ملکه می شود. سپس ترکیبی از عسل و پودر شکر مصرف شد و آن نبات سفتی را تشکیل می داد که در هوای گرم فرمش محفوظ می ماند. آب نبات قفس ملکه با مخلوط کردن پودر شکر با عسل گرم تهیه می شود.این مخلوط باید شبیه خاک رس مجسمه سازی باشد نه روان باشد که به دست بچسبد و نه خشک و محکم.البته این نبات بعلت احتمال آلوده بودن عسل به عامل لوک و سایر بیماری های قابل انتقال کمتر استفاده می شود. لذا در انتخاب عسل باید دقت کرد.

نباتی که امروزه در محموله های بازرگانی ملکه مصرف می شود مخلوط شربت مخصوص و پودر شکر است.شربت مخصوص مخلوطی از دکستروز و لوولز که در میوه ها یافت می شود و یا مصنوعا از ساکارز تهیه می شود.

عده ای از زنبورداران برای جلوگیری از خشک شدن نبات به آن چند قطره گلیسیرین می افزایند.برای حصول اطمینان از درجه غلظت نبات قفس ملکه ، بایستی چند ساعت قبل از مصرف آن را به حال خود گذاشت ، نبات نباید سخت و خشک شود.

مطالب مرتبط:

تلگرام زنبور عسل

داروی تقویتی زنبور عسل

تقویت کندوی ضعیف

روش طبق دادن به کندو

خرید کندوی زنبور عسل

فروش عسل طبیعی

روش تعویض ملکه