درمان لوک اروپائی زنبور عسل

بیماری لوک که به آن نوزاد گند هم میگویند بیماری مخصوص نوزادن زنبور عسل می باشد. میکروب های زیادی را در ایجاد بیماری لوک موثر دانسته اند علائم بیماری در یک قاب و یا قابهای مختلف در یک کندو ممکن است متفاوت باشد. بنابراین ، بر خلاف بیماری لوک آمریکایی علایم این بیماری یکنواخت و منظم نیست. این بیماری خاص نوزادان زنبور عسل است و بیشتر در اواخر بهار یعنی موقعی که نوزاد بحداکثر می رسد در کندوها ظاهر میشود. تلف شدن نوزادان معمولا قبل از بسته شدن حجرات صورت میگیرد و این تقریبا بهترین علامت تشخبص بیماری است. نوزادان در سنین ۴ – ۵ روزگی تلف میشوند. همچنین ممکن است تعدادی از نوزادان آلوده در برابر بیماری مقاومت کرده و به زنبور بالغ تبدیل شوند.

عامل بیماری لوک اروپائی زنبور عسل :

عامل بیماری لوک زنبور عسل استرپتوکوکس پلوتون است که در مراحل اولیه آلودگی به مقدار فراوان در بدن نوزادان دیده می شود ولی مرگ نوزادان احتمالا توسط یک دسته دیگر از باکتری های تشدید میگردد. بعدا در پوست لاشه های خشک شده نوزادان ، باکتری باسیلوس آلوه ای را که بشکل اسپور در می آید بعنوان یک عامل ثانویه بمقدار زیاد میتوان مشاهده نمود. این میکروبها ، نوزادان کارگر ، نرها و ملکه را آلوده می نمایند و قادر به تولید بیماری در زنبوران بالغ نیستند. عامل بیماری لوک اروپائی به همراه غذا وارد دستگاه گوارش نوزادان می شود و در معده نفوذ و شروع به ازدیاد می نماید.

بیماری لوک اروپایی نوزادان زنبور عسل

تشخیص بیماری لوک اروپائی :

در اوایل شروع بیماری لوک زنبور ، بوی ترشی که به محض بازکردن کندو به مشام می رسد واضحترین علائم بیماری لوک می باشد. بوی مذکور می تواند مثل بوی شیر ترشیده یا بوی عرق پا هم باشد. بعضی از مواقع هم اصلا بوئی حس نمی شود.با توجه به اینکه تخم ریزی در یک ناحیه از قاب معمولا در زمان معینی صورت می گردد بنابراین وجود تعدادی حجرات درب باز در بین حجرات در بسته علامت خوبی برای پی بردن به وجود بیماری خواهد بود. تلفات نوزادان معمولا قبل از بسته شدن درب حجرات صورت میگیرد ولی گاهی ممکن است نظییر لوک آمریکایی تلفات در حجرات درب بسته نیز دیده شود. در این حال سر سلول ها نیز مانند لوک آمریکایی تیره رنگ و فرو رفته است. نوزادان تلف شده دارای غشا ضخیمی هستند و در آزمایش با چوب کبریت مانند لوک آمریکایی کشیده نمیشوند. نوزادان بکندی خشک میشوند و در این حالت قهوه ای رنگ به نظر میرسند و هرگز بطور محکم بدیواره حجره نمی چسسبند.

پیشگیری از لوک اروپائی:

بطور کلی بمنظور پیشگیری از ابتلا زنبوران به بیماری لوک اروپائی رعایت اصول زیر ضروری است :

الف – قوی نگهداشتن کندوها

ب- مراقبت صحیح از کندوها در طول زمستان

پ – قرار دادن مقدار کافی عسل و گرده برای غذای زمستانی .کندوهائی که فقط با شکر تغذیه میشوند بیشتر مستعد بیماری هستند. زیرا باسیل پلوتون در زمینه برای فعالیت میکروب مساعد میگردد.

ث – رعایت اصول بهداشت

د – جلوگیری از غارت کندوهای آلوده

بیماری لوک اروپائی زنبور عسل

درمان لوک اروپائی :

برای معالجه لوک اروپائی از آنتی بیوتیکها بخصوص از اکسی تتراسیکلین ، استرپتومایسین و آپی مایسین نتایج خوبی بدست آورده اند. مقدار درمانی اکسی تتراسیکلین و استرپتومایسین ۰٫۲۵ گرم تا یک گرم در ۵ – ۱ لیتر شربت برای هر کندو است.

هر بسته از آپی مایسین را برای کندو در ۵ – ۳ لیتر شربت حل و در سه شب متوالی یه زنبوران بدهید.

مثال برای تغذیه کندو :

برای تغذیه سه کندو با داروی آپی مایسین ، یک بسته از دارو را در سه لیتر شربت یک به یک حل و این مقدار شربت را بطور مساوی به هر سه کندو بدهید. این عمل را دو بار در دو روز متوالی دیگر تکرار تمائید . بدین ترتیب هر بسته از دارو به یک کندو داده میشود.

مطالب مرتبط:

تلگرام زنبور عسلبیماری لوک اروپائی زنبور عسل

تغذیه زنبور عسل با بره موم

بیماری های زنبور عسل و داروهای موثر

بیماری CCD زنبور عسل

بیماری نوزما زنبور عسل و درمان آن

درمان کنه زنبور عسل با اسید اگزالیک

درمان کنه زنبور عسل با اسید فرمیک