قاب حاوی گرده گل زنبور عسلروش تهیه نان گرده زنبور عسل

 زنبورها گرده گل جمع آوری شده را در داخل سلول های شان ذخیره می کنند. سپس مقداری عسل و بزاق دهانی خود را نیز به گرده اضافه می کنند که خصوصیات ترکیب آن با گرده اولیه متفاوت می باشد و به آن نان زنبور عسل (نان گرده زنبور عسل) گفته می شود.

لاروها در زمان خروج از تخم هایشان در یک موقعیت ایده آل قرار می گیرند زیرا زنبورهای پرستار برای آنها غذایی نسبتا غلیظ از ژله رویال در سلول هایشان فراهم می نمایند. زنبورهای  پرستار معمولا زنبورهای جوانی هستند که بین ۵ تا ۱۵ روز سن داشته و جهت تولید ژله رویال مقدار قابل توجه ای گرده و مواد (بصورت نان زنبور عسل (نان گرده زنبور عسل)) ضروری مصرف می کنند. این غدد در زنبورهای کارگر تحلیل رفته و ژله رویال تولید نمی کنند.

لارو جوان منحصرا در ابتدای دوران لاروی با ژل رویال که به واسطه زنبورهای پرستار تولید می شود ، تغذیه می شوند. هر لارو زنبور عسل در دوران لاروی خود در حدود ۲۵ میلی گرم ژله رویال مصرف می کند. با در نظر گرفتن تولید سالانه ۲۰۰ هزار زنبور ، مجموعا ۵ کیلوگرم ژل رویال در سال در هر کندو تولید می شود.

رژیم غذایی یک لارو مسن (کارگر یا نر) ، همواره مخلوطی از ژل رویال با مقدار بیشتری گرده و عسل  بوده  و در مرحله آخر لاروی هیچگونه ژل رویال را دریافت نمی کنند.

زنبور حتی المقدور سعی می کند گرده تخمیر شده (نان گرده زنبور عسل) مصرف نماید هم به فلور روده ای آنها کمک می کند و از بیشتر بیماری ها در امان خواهند ماند و مهمتر از آن جذب مواد پروتئینی نیز بسیار بیشتر خواهد بود. البته در زمان ازدیاد لارو و شفیره  زنبور گرده را بصورت خام نیز مصرف می کند که گاها باعث مشکلات گوارشی (مثل یبوست) برای زنبور عسل می شود. جذب پروتئین از گرده خام در بدن زنبور به مراتب پایین تر از نان زنبور عسل (نان گرده زنبور عسل) می باشد و بیشتر آن از طریق مدفوع دفع می شود. چون تخمیر باعث ازبین رفتن میکروب های مضر احتمالی می شود ( هرچه مدت زمان تخمیر بیشتر شود ، باکتری های مضر بیشتری از بین می رود)  با تهیه نان زنبور عسل با خیال راحتتری می توان از گرده های چینی و وارداتی استفاده کرد. در واقع زنبور عسل با  اضافه کردن مقداری شهد به گرده ( و یک سری مواد دیگر) با تنظیم  Ph و دما به فرایند تخمیر جهت مناسب می دهد.

به همین دلیل به زنبورداران توصیه می شود که جهت تغذیه کلنی زنبور عسل به جای استفاده از گرده خام بهتر است گرده را بصورت نان زنبور عسل در اختیار زنبوران قرار دهند تا بهره وری بیشتری داشته باشد.

درست کردن نان زنبور عسل (نان گرده زنبور عسل) :

  • مقدار۳۰۰ گرم  از نان زنبور عسل (نان گرده زنبور عسل) را از شان در آورده  در یک  لیتر آب جوشیده سرد شده حل می کنیم این مقدار را به ٢٠ کیلوگرم  گرده اضافه می کنیم وآنرا به صورت خمیر خیلی سفت که دانه های گرده داخل آن نمایان است  در می آوریم  و به آن حین درست کردن نیم کیلو عسل اضافه می کنیم واین خمیر را تا جا داشته باشد هم می زنیم بعد آن را با فشار داخل یک ظرف پلاستیکی استوانه مثل بشکه های کوچک می ریزیم سعی می کنیم با فشار هوای بین ذرات خمیر را خارج کنیم و بعد بسته به حجم ظرف روی آن نیم الی یک کیلو عسل می ریزیم درب ظرف را بسته و در یک اتاق معمولی قرار می دهیم بعد از حدود یک ماه نان زنبور عسل (نان گرده زنبور عسل) آماده است اما هرچه بیشتر بماند بهتر است .
  • مقدار۵۰ گرم ماست رادر ١ لیتر آب جوشیده سرد شده حل کرده  (بجای ٢۵٠ گرم نان زنبور عسل) و  ادامه کار شبیه مرحله اول می باشد.

حتما بخوانید:

زرده تخم مرغ در تغذیه زنبور عسل

تلگرام زنبور عسل

HMF و اثر آن بر روی زنبور عسل

فاکتورهای موفقیت در زنبورداری

تغذیه زنبور عسل با بره موم

تغذیه تحریکی زنبور عسل

تغذیه زنبور عسل با سویا

کیک گرده زنبور عسل