نکات فروش عسل طبیعی

خواص عسل و عسل درمانی

عدم استفاده از داروهای غیر مجاز زنبور عسل:

متاسفانه بسیاری از زنبورداران آگاهانه یا غیر آگاهانه جهت درمان بیماری های زنبور عسل همانند بیماری لوک اروپائی یا کنه واروآ از آنتی بیوتیک یا داروهای غیر مجاز استفاده می کنند ، که این داروها در عسل و موم باقی می ماند و باعث به خطر افتادن سلامت مصرف کنندگان می شود. متاسفانه بعلت عدم علم و آگاهی کافی بیشتر زنبورداران از اثرات سوء داروهای مصرفی بر سلامت عسل ، از داروهای غیر مجاز که تاییدیه دامپزشکی کشور را ندارد استفاده می کنند. خریداران عسل حتی الامکان جهت خرید عسل طبیعی به این نکته توجه فرمایند.

عدم استفاده از داروهای مجاز در فصل برداشت عسل:

بسیاری از داروهای زنبور عسل با اینکه مصرفشان از  نظر دامپزشکی  بلامانع است ، اما بهتر است در زمان جمع آوری شهد و نزدیک به برداشت عسل حتی از این داروهای مجاز هم استفاده نشود.

رعایت بهداشت در زمان برداشت عسل:

مطمنا یکی از کلیدی ترین فاکتورها در تولید هر محصول غذایی که مستقیما با سلامت انسان در ارتباط است رعایت بهداشت است. زنبوردارن محترم حتما نکات بهداشتی را چه در زمان برداشت عسل و چه در انتخاب نوع ظرف عسل جهت انبار یا بسته بندی آن دقت فرمایند. و هنگام فروش عمده عسل به خریداران عمده عسل از ظرف های کاملا بهداشتی و تمیز استفاده کنند.

 حرارت دادن به عسل:

متاسفانه با توجه به مشتری پسند نبودن عسل های رس کرده (شکرک زده) در ایران (جهت تشخیص عسل طبیعی اینجا را مطالعه فرمایید)  بسیاری از فروشندگان عسل ، عسل طبیعی را حرارت می دهند تا شکرک نزند ، حرارات بسیاری از مواد مفید عسل طبیعی را از بین می برد. البته برای شکرک نزدن عسل از سایر روش های دیگر نیز استفاده می شود که تمام روش ها باعث کاهش کیفیت عسل طبیعی می شود.لذا خریداران محترم در هنگام خرید عسل طبیعی ، فریب شعارهای مانند تضمین مادام العمر و… را نخورند چون هر عسل طبیعی بسته به نوع گیاه از یک روز تا ده سال بالاخره رس خواهد کرد.

پایین بودن ساکارز عسل طبیعی:

متاسفانه تعدادی از زنبورداران ، کلنی را با شربت شکر تغذیه ، و همان تغذیه ذخیره شده توسط زنبورها را بعنوان عسل به خریداران عمده عسل مانند کارخانه های بسته بندی عسل با قیمت پایین تر می فروشند. پایین بودن ساکارز عسل به تنهایی، نشانه عسل طبیعی نیست. در واقع پایین بودن ساکارز عسل شرط لازم برای طبیعی بودن عسل است اما شرط کافی نیست ، پس فریب تبلیغاتی که صرفا  پایین بودن ساکارز را معیار طبیعی بودن عسل می دانند نخورید. یکی از فاکتورهای که در زمان خرید عسل به آن توجه کنید پایین بودن ساکارز آن است. درصد ساکارز بسته به پوشش گیاهی منطقه برداشت عسل دارد.

مطالب مرتبط:

تلگرام زنبور عسل

فروش عسل طبیعی و خالص

نحوه خرید عسل طبیعی

خواص عسل

زمان برداشت عسل طبیعی

فروشگاه اینترنتی فروش عسل طبیعی و خالص

تاریخ انقضای عسل طبیعی

میانگین عسل تولیدی یک کندو