کتاب های مربوط به زنبور عسل و پرورش آن

کتاب زنبور عسل و پرورش آن

کتاب زنبور عسل و پرورش آن :

کتاب زنبور عسل و پرورش آن نوشته دکتر نعمت الله شهرستانی و از نتسارات نشر سپهر است . این کتاب در سال ۹۴ با تجدید نظر کامل و آخرین دست آوردهای زنبورداری به روز رسانی شده است. کتاب زنبور عسل و پرورش آن شامل سه بخش است که بخش اول خود شامل بیست و دو فصل می باشد که در این ۲۲ فصل بطور جامع مباحثی در مورد زنبور عسل و پرورش آن و تجهیزات و لوازم زنبورداری و بیماری ها و آفات زنبور عسل و نحوه درمان مقابه با آنها صحبت شده است. بخش دوم شامل ۱۵۰ نکته جالب و دانستنی در زنبورداری می باشد.و بخش سوم شامل سالنامه زنبورداری است که اقداماتی که یک زنبوردار در ماه های مختلف باید انجام دهد را به تفکیک هر ماه بیان کرده است. در واقع کتاب زنبور عسل و پرورش آن نوشته دکتر شهرستانی را می توان یک کتاب عملی دانست که به خوبی کارهایی که یک زنبوردار باید انجام دهد را به زبان ساده بیان کرده است.کسانی که قصد شروع زنبورداری دارند بهتر است اولین کتابی را که مطالعه می کنند کتاب زنبور عسل و پرورش آن نوشته دکتر نعمت الله شهرستانی باشد.

کتاب پرورش زنبور عسل :

کتاب پرورش زنبور عسل تالیف رحیم عبادی و علی اصغر احمدی می باشد.این کتاب شامل ۲۲ فصل می باشد. که بصورت علمی به مباحث زنبور عسل ، ژنتیک زنبور عسل ، رفتارشناسی و حواس زنبور عسل ، تغذیه زنبور عسل و مدیریت صحیح در زنبورداری می پردازد .در قسمت بیماری ها به خوبی در مورد تشخیص و علائم و نحوه درمان هر بیماری بصورت مجزا صحبت شده است. این کتاب یکی از علمی ترین کتاب حاضر در زمینه پرورش زنبور عسل باشد.و خواندن آن را برای هر زنبوردار نیمه حرفه ای و حرفه ای توصیه میکنم.

کتاب آوای زنبوران عسل
کتاب آوای زنبور عسل

کتاب آوای زنبور عسل تالیف یورگن تاتس و ترجمه دکتر فرشینه عدل ، دکتر ملکان و دکتر حسنی می باشد..این کتاب مربوط به زنبور عسل و بیولوژی آنها می باشد. این کتای شامل شماری از اصول پایه و مهم بیولوژی مدرن و پیام های عمیقی از آن است. پرورش دهندگان زنبور عسل با خواندن این کتاب می توانند اطلاعات علمی خود را در مورد این حشره شگفت انگیز بالا برده و برخی از باورهای سنتی خود را تحت تاثیر قرار دهند.

کتاب زنبوران عسل و زنبورداری :

کتاب زنبوران عسل و زنبورداری تالیف مهندس پیرایرانی می باشد.این کتاب تلخیص و گزیده هایی از جلد اول و دوم کتاب های زنبوران عسل و زنبورداری (کتاب های سال و فصل جمهوری اسلامی) بوده و دیدگاه های قرآن مجید ، پیامبران (ص) ، ائمه اطهار (ع) درباره عسل و زنبوران ، راهنمای عملی و ماه به ماه زنبوران به آن افزوده شده است. کتاب مشتمل بر ۱۵ فصل بوده و در آن پایه و اساس زنبورداری در مناطق معتدل ، نیمه گرمسیری و گرمسیری ، لوازم زنبورداری ، روش های مختلف زنبورداری ، پرورش ملکه ، آفات ، انگل و بیماری ها ، منابع گیاهی ، تولیدات کندو مورد بررسی قرار گرفته و می تواند برای کارشناسان ، دانشجویان و زنبورداران مورد بهره برداری قرار گیرد.

کتاب تغذیه تحریکی زنبور عسل

کتاب تغذیه تحریکی زنبور عسل:

کتاب تغذیه تحریکی زنبور عسل نوشته دکتر محسن علمی می باشد.در این کتاب در مورد تغذیه جمعیت های زنبور عسل در زمان های نبود شهد یا عسل در کندو ، تامین احتیاجات غذایی کندوها در زمستان ، تغذیه کمکی و نیازمندی های غذایی زنبور عسل را بطور مجزا ( پروتئین ، آمینه اسید ها و چربی و… ) مورد بررسی قرار می دهد. در مورد جایگزین های شکر و فواید و مضرات هر یک برای زنبور عسل بحث شده است. و همچنین فرمول های مختلف جهت تهیه کیک گرده جهت تغذیه کلنی ها را شرح می دهد.

کتاب فرهنگ اصطلاحات فنی و تخصصی زنبورداری
فرهنگ اصطلاحات فنی و تخصصی زنبورداری:

این کتاب تالیف مهندس مهدی فجری بوده و شامل اصطلاحات تخصصی (انگلیسی – فارسی) در مباحث پرورش ، تغذیه ، گرده افشانی ، گونه های گیاهی زنبور دوست ، آناتومی ، تلقیح مصنوعی ، آفات و بیماری های زنبور عسل می باشد.

کتاب تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل:

کتاب تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل را دکتر غلامحسین طهماسبی در هشت فصل تالیف کرده اند. در این کتاب در مورد تاریخچه ، اهداف ، مزایا و معایب تلقح مصنوعی ، وسایل مورد نیاز تلقیح مصنوعی ، پرورش و جمع آوری نرها و گرفتن اسپرم ، آماده کردن ملکه و انجام تلقیح مصنوعی ، معرفی ملکه های تلقیح شده ، آفات و بیماری های ملکه زنبور عسل بطور کامل صحبت شده است.

کتاب راهنمای تشخیص بیماری های زنبور عسل :

این کتاب تالیف هاشیرو شیمانوکی و دیوید ناکس و ترجمه دکتر رسول اکبری می باشد.در واقع این کتاب بیشتر از آنکه برای زنبورداران مفید باشد برای کارشناسان ، دانشجویان و دامپزشکان شاغل در صنعت زنبورداری جهت تشخیص آزمایشگاهی بیماری های زنبور عسل مفید می باشد.

کتاب فرمون در زنبوران اجتماعی

کتاب فرمون در زنبوران اجتماعی:
کتاب فرمون در زنبوران اجتماعی تالیف جان برند فری و ترجمه دکتر باقر فرشینه عدل می باشد.این کتاب بصورت کاملا تخصصی در مورد انواع فرمون ملکه زنبور عسل و اثرات هر یک بر اعضای کلنی زنبور عسل را مورد بررسی قرار می دهد.در این کتاب در مورد انواع فرمون ها مانند فرمون نوزدادان ، فرمون شان ، فرمون های جفتگیری و فرمون های هشدار دهنده و اعلام خطر و… و پیام های که این نوع فرمون ها منتقل می کنند توضیح داده و همچنین کاربردهای که بعضی فرمون ها در زنبورداری دارند صحبت شده است.

کتاب ارزش افزوده فرآورده های زنبور عسل

کتاب ارزش افزوده فرآورده های زنبور عسل:
کتاب ارزش افزوده فرآورده های زنبور عسل تالیف رینر کرل و ترجمه دکتر عراقی و دکتر حکیمی می باشد.امروزه با افزایش دانش فنی زنبورداری و آگاهی از کاربردهای فرآورده های جانبی و سود آوری بیشتر آن ، استفاده و تقاضا برای فرآورده های دیگر عسل در حال افزایش است. استفاده از فرآوده های طبیعی زنبور عسل در تهیه مواد آرایشی ، مواد غذایی ، داروها ، و غیر آن ، تقاضا برای مصرف آن و استفاده از تکنولوژی های صنعتی برای فرآوری بهتر و سود بیشتر آن را افزایش داده است.این کتاب که دارای مطالب متعدد علمی و فنی مربوط به علوم زنبورداری ، داروسازی ، پزشکی و … بوده از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد به عنوان بولتن ۱۲۴منتشر شده است. در نه فصل جداگانه تنظیم گردیده و هر فصل به طور مستقیم در موضوعات مختلف که در کتاب های مشابه زنبورداری کمتر یافت می شود به تشریح فرآورده های زنبور عسل و ساخت مواد غذایی متنوع از عسل ، مواد آرایشی و بهداشتی ، شمع های گوناگون از موم ، خاصیت دارویی از زهر زنبور و بره موم و ژل رویال و سایر کاربردها و استفاده های امروزی از فرآورده های زنبور عسل پرداخته است.و مطالعه آن را برای کلیه علاقمندان ، زنبورداران ، و دانشجویان رشته های پرورش زنبور عسل ، کشاورزی ، داروسازی و پزشکی توصیه می شود.

کتاب بره موم دارویی طبیعی از کندوی زنبور عسل

کتاب بره موم دارویی طبیعی از کندوی زنبور عسل:
کتاب بره موم دارویی طبیعی از کندوی زنبور عسل ، اثر جیمز فارنلی و ترجمه مهندس سیدی و دکتر فرشینه عدل می باشد.این کتاب در ده فصل در مورد بره موم (یکی از تولیدات زنبور عسل) صحبت می کند. ترکیبات بره موم ، نقش بره موم در کندو و کاربردهای بره موم در درمان بیماری ها از مهمترین مباحث این کتاب می باشد.

کتاب زنبور درمانی:

کتاب زنبور درمانی اثر نیلا خیسما تولینا و ترجمه مهندس سیدی و دکتر چیت ساز می باشد.این کتاب حاصل تجارب ارزنده ی خانم دکتر خیسما تولینا از کشور روسیه است که طی پانزده سال کار و تلاش آنها را جمع آوری کرده است.در این کتاب علاوه بر صحبت در مورد فرآورده های زنبور عسل ، برنامه های درمانی انواع بیماری ها توسط این فرآوردها بطور خلاصه (و تخصصی) بیان شده است.

کتاب پرورش زنبور عسل هنرستان فنی حرفه ای

کتاب درسی پرورش زنبور عسل و کرم ابریشم ، که خواندان آن را به زنبورداران تازه کار و مبتدی سفارش می کنم.

این کتاب شامل بخش های زیر می باشد:
تاریخچه زنبورداری در جهان و ایران
نژادهای زنبور عسل و تشریح ساختمان بدن آن ها
ساکنین کندو و فعالیت های آن ها
تشریح ساختمان بدن زنبور عسل
ساختمان کندو و لوازم مورد نیاز زنبورداری
عوامل مهم در پرورش و نگهداری زنبور عسل
منابع تغذیه زنبور عسل
مهاجرت و استقرار کندوها
تبدیل کندوهای بومی به مدرن
تولیدات زنبور عسل
آفات و بیماری های زنبور عسل

دانلود کتاب پرورش زنبور عسل و زنبورداری